Wiseco Piston Kit Chevy LS Series -8cc FT 4.125 Bore B:4.125
1 160,33 €
Esgotado
REF:
WK395X125
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | LS Gen III/IV |
| Bore - Actual | 4.125 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.115 in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -8.46 cc |
| GTIN | 00193564072207 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 147,32 mm |
| Package Length | 668,02 mm |
| Package Weight | 7620.35 g |
| Package Width | 281,94 mm |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Included | 4127GFX (x8) |
| Rod Length | 6.125 in |
| Stroke | 4.000 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Chevy LS Series -8cc FT 4.125 Bore B:4.125” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.