Wiseco Piston Kit SB Mopar 318/340/360 Flat Top B:4.030
1 148,13 €
Esgotado
REF:
WK0144A3
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chrysler |
| Modelo Veículo | Small Block |
| Bore - Actual | 4.030 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.460 in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -6 cc |
| GTIN | 00193564069504 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 711,20 mm |
| Package Weight | 7620.35 g |
| Package Width | 269,24 mm |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | 0.984 in |
| Ring Set Recommended | J100F8-4030-5 |
| Rod Length | 6.123 in |
| Stroke | 4.000 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit SB Mopar 318/340/360 Flat Top B:4.030” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.