Wiseco Piston Kit Chrys 426 Hemi Street/Strip Dome B:4.280
1 402,18 €
Esgotado
REF:
WK0142A3
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chrysler |
| Modelo Veículo | 426 HEMI |
| Bore - Actual | 4.280 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.765 in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | 80 cc |
| GTIN | 00193564069436 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 711,20 mm |
| Package Weight | 7620.35 g |
| Package Width | 269,24 mm |
| Piston Head Type | Dome |
| Piston Pin Diameter | 1031 in |
| Ring Set Recommended | J100F8-4280-5 |
| Rod Length | 6.860 in |
| Stroke | 4.150 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Chrys 426 Hemi Street/Strip Dome B:4.280” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.