Wiseco Piston Kit Honda Civic R18A 1.8L 16V(-10cc)9.0:1
639,90 €
Esgotado
REF:
WK672M815AP
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – R18 |
| Bore - Actual | 81.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 28.75 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.10- mm |
| Dome Volume | -10.0 cc |
| GTIN | 00193564090256 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 114,30 mm |
| Package Length | 215,90 mm |
| Package Weight | 2041.17 g |
| Package Width | 203,20 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | 8150XX |
| Weight - Nominal | – g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Honda Civic R18A 1.8L 16V(-10cc)9.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.