JE-Pistons BTO Kit Lancia HF Int 2.0L 16V(9.0:1)84.20mm(ASY)
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-326412
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Lancia |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – HF Integrale |
| Bore - Actual | 84.20 mm |
| Bore - Oversize | 0.20 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 39.65 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | 0.65 mm |
| Dome Volume | -13.8 cc |
| GTIN | 00193564046734 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 141,00 mm |
| Package Length | 273,00 mm |
| Package Weight | 2226.00 g |
| Package Width | 151,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3327 |
| Weight - Nominal | 355 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons BTO Kit Lancia HF Int 2.0L 16V(9.0:1)84.20mm(ASY)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.