Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 2.3L 16v – S14B23 |
| Bore - Actual | 94.20 mm |
| Bore - Oversize | 0.80 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 32.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 13.0:1 |
| Deck Clearance | 0.50 mm |
| Dome Volume | 5.2 cc |
| GTIN | 00193564036551 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3711 |
| Weight - Nominal | 411 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons BTO Kit BMW S14B23(13.0:1)M3 94.20mm” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.