Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 2.3L 16v – S14B23 |
| Bore - Actual | 94.00 mm |
| Bore - Oversize | 0.60 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 32.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Deck Clearance | 0.50 mm |
| Dome Volume | -23.7 cc |
| GTIN | 00193564037787 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 139,00 mm |
| Package Length | 270,00 mm |
| Package Weight | 2358.00 g |
| Package Width | 149,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3701 |
| Weight - Nominal | 373 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons BTO Kit BMW S14B23(8.5:1)M3 94.00mm” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.