JE-Pistons Kit Nissan VQ37VHR 96.00 mm(10.0:1) FSR
1 153,30 €
Esgotado
REF:
JE-321266
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 3.7L 24v – VQ37VHR |
| Bore - Actual | 96.00 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 30.40 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 |
| Deck Clearance | 0.45- mm |
| Dome Volume | -9.5 cc |
| GTIN | 00193564045805 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3780 |
| Weight - Nominal | 420 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Nissan VQ37VHR 96.00 mm(10.0:1) FSR” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.