JE-Pistons Ring Set for 8 Cylinders 1/16-1/16-3/16 ECONO
105,73 €
Esgotado
REF:
JE-S100S8-4500-5
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Piston Ring Sets |
| Bore - Actual | 114.30 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564240477 |
| Image Info | These images are representative |
| Ring Kit - Oil Axial Height | 4.76 mm |
| Ring Kit - Oil Radial Width | 5.08 mm |
| Ring Kit - Oil Type | CUF |
| Ring Kit - Second Axial Height | 1.59 mm |
| Ring Kit - Second Radial Width | 5.23 mm |
| Ring Kit - Second Type | IPT |
| Ring Kit - Top Axial Height | 1.59 mm |
| Ring Kit - Top Radial Width | 5.23 mm |
| Ring Kit - Top Type | DMB |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Ring Set for 8 Cylinders 1/16-1/16-3/16 ECONO” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.