Audi 2.2 Ltr S2 20V 5 Cyl. ADU 82.00 mm CR 7.2:1 20 mm pin
784,69 €
Esgotado
REF:
WKE222M82
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.2L 20v – RS2 |
| Bore - Actual | 82.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 32.80 mm |
| Compression Ratio - Actual | 7.2:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -21.0 cc |
| GTIN | 00193564092311 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 114,30 mm |
| Package Length | 342,90 mm |
| Package Weight | 2494.76 g |
| Package Width | 215,90 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | 8200XX |
| Weight - Nominal | 289 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Audi 2.2 Ltr S2 20V 5 Cyl. ADU 82.00 mm CR 7.2:1 20 mm pin” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.