Wiseco Piston Kit Volvo 2.3L B5234T 81.25m(8.5:1)850,C/S/V70
784,69 €
Esgotado
REF:
WKE155M8125
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volvo |
| Modelo Veículo | 2.3L 20v – B5234T |
| Bore - Actual | 81.25 mm |
| Bore - Oversize | 0.25 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 35.90 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | -10.0 cc |
| GTIN | 00193564091314 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 114,30 mm |
| Package Length | 342,90 mm |
| Package Weight | 2812.27 g |
| Package Width | 215,90 mm |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | 8125XX |
| Weight - Nominal | 345 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Volvo 2.3L B5234T 81.25m(8.5:1)850,C/S/V70” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.