JE-BTO Ford Cosworth/Sierra 2.0 16V YB/N5(8.0:1)91.00MM FSR
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-322460
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – Cosworth |
| Bore - Actual | 91.00 mm |
| Bore - Oversize | 0.18 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 40.75 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.0:1 |
| Deck Clearance | 0.22 mm |
| Dome Volume | -20.0 cc |
| GTIN | 00193564047335 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 24.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3583 |
| Weight - Nominal | 378 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-BTO Ford Cosworth/Sierra 2.0 16V YB/N5(8.0:1)91.00MM FSR” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.