JE-Pistons BTO Kit Renault 2.0L 16V F7RR(12.7:1)84.00mm
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-312438
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Renault |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – F7RR |
| Bore - Actual | 84.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 25.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.7:1 |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | 11.8 cc |
| GTIN | 00193564041999 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 18.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3307 |
| Weight - Nominal | 289 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons BTO Kit Renault 2.0L 16V F7RR(12.7:1)84.00mm” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.