JE-Pistons BTO Kit Peugeot 1.6L 8V XU5JA(12.0:1)83.50MM
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-312436
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Peugeot/Citroën |
| Modelo Veículo | 1.6L 8v – XU5JA |
| Bore - Actual | 83.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 38.25 mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.0:1 |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | 0 FT cc |
| GTIN | 00193564034854 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3287 |
| Weight - Nominal | 339 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons BTO Kit Peugeot 1.6L 8V XU5JA(12.0:1)83.50MM” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.