JE-Pistons Kit Toyota 2JZGTE 87mm 8.5:1(ASY) Perf.Sk
1 131,93 €
3 em stock
REF:
JE-296933
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – 2JZ-GTE |
| Bore - Actual | 87.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 34.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -17.1 cc |
| GTIN | 00193564036766 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 180,00 mm |
| Package Length | 338,00 mm |
| Package Weight | 3842.00 g |
| Package Width | 355,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3425 |
| Stroke | 86.00 mm |
| Weight - Nominal | 306 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Toyota 2JZGTE 87mm 8.5:1(ASY) Perf.Sk” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.