Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Porsche |
| Modelo Veículo | 2.7L 12v – 911 |
| Bore - Actual | 92.00 mm |
| Bore - Oversize | 2.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 34.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | 19.7 cc |
| GTIN | 00193564215482 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3622 |
| Weight - Nominal | 419 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Porsche 911 2.7 Ltr (9.5:1)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.