JE-Pistons Kit Mitsubishi 2.0L 85.50mm Dish 8.5:1 (6-bolt)
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-208478
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4G63 6-bolt |
| Bore - Actual | 85.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 34.72 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Deck Clearance | 0.28- mm |
| Dome Volume | -13.2 cc |
| GTIN | 00193564046451 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 138,00 mm |
| Package Length | 383,00 mm |
| Package Weight | 2038.00 g |
| Package Width | 151,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Ring Set Included | JG2704-3366 |
| Weight - Nominal | 317 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Mitsubishi 2.0L 85.50mm Dish 8.5:1 (6-bolt)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.