Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Piston Pins |
| Build Type | Build to Stock |
| Coating | None |
| Country of Origin | USA |
| Edge Type | Sharp |
| GTIN | 00193564004680 |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 2.795 in |
| Material Type | 5115 Low Carbon/Case-Hardened Steel |
| Outside Diameter | .792 in |
| Outside Diameter Alt | 20.1168 mm |
| Series | 51 Series |
| Wall Thickness | 0.140 in |
| Wall Type | Straight |
| Weight - Nominal | 97 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons PIN 792-2795-14-51S” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.