JE-Pistons Kit Subaru EJ205 Impreza WRX’02-05 92.00mm(8.5:1)
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-314437
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Subaru |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – EJ205/207 |
| Bore - Actual | 92.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 32.70 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Deck Clearance | 0.31- mm |
| Dome Volume | -11.0 cc |
| GTIN | 00193564032188 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 138,00 mm |
| Package Length | 273,00 mm |
| Package Weight | 2336.00 g |
| Package Width | 150,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3622 |
| Stroke | 75.00 mm |
| Weight - Nominal | 359 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Subaru EJ205 Impreza WRX’02-05 92.00mm(8.5:1)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.