JE-Pistons Kit Subaru EJ22 Turbo ’91-94 97.50mm(8.5:1)
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-314351
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Subaru |
| Modelo Veículo | 2.2L 16v – EJ22 |
| Bore - Actual | 97.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 32.70 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Deck Clearance | 0.25- mm |
| Dome Volume | -15.4 cc |
| GTIN | 00193564045461 |
| Image Info | These images are actual |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | XH9750 |
| Rod Length | 130.50 mm |
| Stroke | 75.00 mm |
| Weight - Nominal | 414 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Subaru EJ22 Turbo ’91-94 97.50mm(8.5:1)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.