JE-Pistons BTO Kit VTS 1.6 16V(12.2:1)78.70MM(18MM pin)28.10
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-312388
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 78.70 mm |
| Bore - Oversize | 0.20 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 28.10 mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.2:1 |
| Deck Clearance | 0.15- mm |
| Dome Volume | 7.6 cc |
| GTIN | 00193564031471 |
| Image Info | These images are actual |
| Package Height | 138,00 mm |
| Package Length | 276,00 mm |
| Package Weight | 1686.00 g |
| Package Width | 149,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 18.00 mm |
| Ring Set Included | XC7900 |
| Weight - Nominal | 260 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons BTO Kit VTS 1.6 16V(12.2:1)78.70MM(18MM pin)28.10” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.