JE-Pistons Kit VW 2.0 Ltr 8V ABA 83.00 mm 9.0:1 (ASY)
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-302261
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.0L 8v – ABA |
| Bore - Actual | 83.00 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 30.60 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -25.6 cc |
| GTIN | 00193564036629 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 139,00 mm |
| Package Length | 270,00 mm |
| Package Weight | 1888.00 g |
| Package Width | 152,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3268 |
| Weight - Nominal | 277 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit VW 2.0 Ltr 8V ABA 83.00 mm 9.0:1 (ASY)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.