JE-Pistons Kit Nissan SR20DE 87.00 mm 8.5:1(ASY)
768,85 €
5 em stock
REF:
JE-298729
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – SR20DET |
| Bore - Actual | 87.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 31.83 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Deck Clearance | 0.17- mm |
| Dome Volume | -14.3 cc |
| GTIN | 00193564045898 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 139,00 mm |
| Package Length | 268,00 mm |
| Package Weight | 2090.00 g |
| Package Width | 149,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3425 |
| Stroke | 86.00 mm |
| Weight - Nominal | 316 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Nissan SR20DE 87.00 mm 8.5:1(ASY)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.