JE-Pistons Kit Toyota 3SGTE 87.00 mm DISH 9.0:1 (ASY)
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-298703
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 3S-GTE |
| Bore - Actual | 87.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 35.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -7.3 cc |
| GTIN | 00193564044976 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 138,00 mm |
| Package Length | 277,00 mm |
| Package Weight | 2138.00 g |
| Package Width | 149,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3425 |
| Weight - Nominal | 322 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Toyota 3SGTE 87.00 mm DISH 9.0:1 (ASY)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.