JE-Pistons Kit Honda F20C1 + F22C S2000 87.00mm
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-252607
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – F20C, 2.2L 16v – F22C |
| Bore - Actual | 87.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 30.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.5:1 |
| Deck Clearance | 1.00 mm |
| Dome Volume | 5.5 cc |
| GTIN | 00193564043009 |
| Image Info | These images are actual |
| Package Height | 142,00 mm |
| Package Length | 266,00 mm |
| Package Weight | 2128.00 g |
| Package Width | 150,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3425 |
| Weight - Nominal | 320 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Honda F20C1 + F22C S2000 87.00mm” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.