JE-Pistons Kit Toyota 5S + 3S Dish 87.50mm 9.0:1
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-252064
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 2.2L 16v – 5F-SE – 3S-GTE Head |
| Bore - Actual | 87.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Compression Height | 32.50 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | -11.6 cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3445 |
| Weight - Nominal | 338 g |
| Build Type | Build to Stock |
| GTIN | 00193564036735 |
| Image Info | These images are representative |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Toyota 5S + 3S Dish 87.50mm 9.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.