JE-Pistons Kit Honda K24A/K20A2 Head 87.00 mm 11.5:1
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-242194
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 2.4L 16v – K24 |
| Bore - Actual | 87.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 29.87 mm |
| Compression Ratio - Actual | 13.3:1 |
| Deck Clearance | 0.13- mm |
| Dome Volume | 8.6 cc |
| GTIN | 00193564031297 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3425 |
| Weight - Nominal | 334 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Honda K24A/K20A2 Head 87.00 mm 11.5:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.