Wiseco Piston Kit Honda K-Series +10.5cc Dome 86.5mm ArmorPl
639,90 €
2 em stock
REF:
WK650M865AP
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – K20A/Z |
| Bore - Actual | 86.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 30.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.4:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | 10.5 cc |
| GTIN | 00193564089700 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 111,76 mm |
| Package Length | 200,66 mm |
| Package Weight | 2313.32 g |
| Package Width | 223,52 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | 8650XX |
| Weight - Nominal | 326 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Honda K-Series +10.5cc Dome 86.5mm ArmorPl” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.