Wiseco Piston Kit Toyota Corolla 3TC 1.8L 16V T(-2cc FT)-
565,51 €
Esgotado
REF:
WK547M89
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 1.8L 8v – 3TC |
| Bore - Actual | 89.00 mm |
| Bore - Oversize | 4.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 34.92 mm |
| Compression Ratio - Actual | 7.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.15- mm |
| Dome Volume | -2 FT cc |
| GTIN | 00193564075024 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 109,22 mm |
| Package Length | 198,12 mm |
| Package Weight | 1905.09 g |
| Package Width | 226,06 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | 8900XX |
| Weight - Nominal | 377 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Toyota Corolla 3TC 1.8L 16V T(-2cc FT)-” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.