Wiseco Piston Kit HD TC88 ’99-13 BB 1860cc 113cid Dome(10.5:
364,16 €
Esgotado
REF:
WK2769
Categoria: Motas
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 4.250 in |
| Bore - Oversize | STD |
| Bore - Standard | 4.250 in |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Cylinders | 2 |
| Displacement | 1860 cc |
| Dome Coating | none |
| Dome Volume | +7.5 cc |
| GTIN | 00193564150240 |
| Package Height | 99,06 mm |
| Package Length | 246,38 mm |
| Package Weight | 1360.78 g |
| Package Width | 127,00 mm |
| Skirt Coating | ArmorGlide |
| Stroke | 4.000 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | -.190 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | -.208 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | 1.900 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | 2.180 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD TC88 ’99-13 BB 1860cc 113cid Dome(10.5:” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.