Wiseco Piston Kit HD Tc88 Std Bore ’99-06 Hi CR 10.5:1 (3750
335,41 €
Esgotado
REF:
WK2726
Categoria: Motas
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 3.750 in |
| Bore - Oversize | STD |
| Bore - Standard | 3.750 in |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 1448 cc |
| Dome Volume | +19.5 cc |
| Engine Type | 88 ci |
| GTIN | 00193564150226 |
| Package Height | 99,06 mm |
| Package Length | 246,38 mm |
| Package Weight | 1360.78 g |
| Package Width | 127,00 mm |
| Piston Head Type | Domed |
| Skirt Coating | Moly |
| Stroke | 4.000 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | -.183 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | -.183 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | 2.000 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | 2.000 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD Tc88 Std Bore ’99-06 Hi CR 10.5:1 (3750” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.