Wiseco Piston Kit HD 1340 ShovlHD ’78-84 (80 cu.in.) 8.5:1 d
287,48 €
Esgotado
REF:
WK1769
Categoria: Motas
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 3.517 in |
| Bore - Oversize | .020 in |
| Bore - Standard | 3.497 in |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 1353 cc |
| Dome Volume | +44.5 cc |
| Engine Type | 80 ci |
| GTIN | 00193564150189 |
| Package Height | 99,06 mm |
| Package Length | 246,38 mm |
| Package Weight | 1360.78 g |
| Package Width | 127,00 mm |
| Piston Head Type | Domed |
| Stroke | 4.250 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | -.085 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | -.115 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | 1.870 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | 2.000 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD 1340 ShovlHD ’78-84 (80 cu.in.) 8.5:1 d” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.