Wiseco Piston Kit HD Twin Cam 96 ’07-13 BB 1802CC(10.5:1) FT
325,82 €
Esgotado
REF:
WK1757
Categoria: Motas
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 4.000 in |
| Bore - Oversize | .250 in |
| Bore - Standard | 3.750 in |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 1802 cc |
| Dome Volume | -2.3 cc |
| Engine Type | 110 ci |
| GTIN | 00193564150141 |
| Package Height | 99,06 mm |
| Package Length | 246,38 mm |
| Package Weight | 1360.78 g |
| Package Width | 127,00 mm |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Skirt Coating | ArmorGlide |
| Stroke | 4.375 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | -.205 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | -.205 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | 2.150 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | 2.150 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD Twin Cam 96 ’07-13 BB 1802CC(10.5:1) FT” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.