Wiseco Piston Kit Mitsubishi 4G63 2.0L 16V Gen1(10.5:1)-
718,87 €
Esgotado
REF:
WK662M85AP
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4G63 6-bolt |
| Bore - Actual | 85.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 35.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | 1.0 cc |
| GTIN | 00193564089908 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 111,76 mm |
| Package Length | 200,66 mm |
| Package Weight | 2313.32 g |
| Package Width | 223,52 mm |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Ring Set Included | 8500XX |
| Weight - Nominal | 363 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Mitsubishi 4G63 2.0L 16V Gen1(10.5:1)-” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.