Wiseco Piston Kit Mitsubishi Evo 8/9 4G63 Stroke 100
718,87 €
Esgotado
REF:
WK627M8625AP
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4G63 7-bolt |
| Bore - Actual | 86.25 mm |
| Bore - Oversize | 1.25 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 28.70 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.0:1/8.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.30- mm |
| Dome Volume | -21.0 cc |
| GTIN | 00193564077288 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 114,30 mm |
| Package Length | 215,90 mm |
| Package Weight | 2267.96 g |
| Package Width | 203,20 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | 8625XX+GLS33 |
| Rod Length | 156.00 mm |
| Stroke | 100.00 mm |
| Weight - Nominal | 307 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Mitsubishi Evo 8/9 4G63 Stroke 100” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.