Wiseco Piston Kit Mazda MX-5/Miata 1.6L 16V(-13cc) 8.5:1-
565,51 €
1 em stock
REF:
WK554M795
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mazda |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – B6 |
| Bore - Actual | 79.50 mm |
| Bore - Oversize | 1.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 31.95 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.7:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.18 mm |
| Dome Volume | -13.0 cc |
| GTIN | 00193564075277 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 114,30 mm |
| Package Length | 215,90 mm |
| Package Weight | 2041.17 g |
| Package Width | 203,20 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | 7950XX |
| Weight - Nominal | 292 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Mazda MX-5/Miata 1.6L 16V(-13cc) 8.5:1-” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.