Wiseco Piston Kit HD Sportster 1200/Buell Invdme 10.5:1 3812
316,24 €
Esgotado
REF:
WK1735
Categoria: Motas
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Buell, Harley Davidson |
| Modelo Veículo | Firebolt XB 12 R, Lightning XB 12 S, Sportster 1200, Sportster 1200 Custom, Sportster 1200 Low, Sportster 1200 Nightster, Sportster 1200 Roadster, Sportster XR 1200 X |
| Ano | 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 |
| Bore - Actual | 3.8125 in |
| Bore - Oversize | .3145 in |
| Bore - Standard | 3.498 in |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 1426 cc |
| Dome Volume | -6.8 cc |
| Engine Type | 88 ci |
| GTIN | 00193564150080 |
| Package Height | 99,06 mm |
| Package Length | 246,38 mm |
| Package Weight | 1360.78 g |
| Package Width | 127,00 mm |
| Piston Head Type | Reverse |
| Stroke | 3.812 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | -.167 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | -.167 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | 2.100 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | 2.100 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD Sportster 1200/Buell Invdme 10.5:1 3812” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.