Wiseco Piston Kit KTM250SX ’05-26 + Husqv. TC/TE250 ’14-25
138,55 €
Esgotado
REF:
W856M06850
Categoria: Powersports
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Gas-Gas, Husaberg, Husqvarna, KTM |
| Modelo Veículo | 250 EXC, 250 EXC TPI, 250 SX, 250 XC, 250 XC TPI, 250 XC-W, 250 XC-W TPI, EC 250, EX 250, MC 250, TC 250 2T, TE 250, TE 250 2T, TE 250i |
| Ano | 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026 |
| Bore - Standard | 66.40 mm |
| Bore - Actual | 68.50 mm |
| Bore - Oversize | 2.10 mm |
| Total Height | 79.40 mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 18.00 mm |
| Compression Height | 29.00 mm |
| Ring Locating Pin (E) | 1.50 mm |
| Ring Locating Pin (F) | 1.50 mm |
| Boss Space In | 23.40 mm |
| Piston Head Type | Dome |
| Skirt Coating | Armorglide Coating |
| Additional Info | Forged Piston |
| OEM Reference No | 548.30.007.300 |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564137661 |
| Piston Ring Part # | W2697CD |
| Piston Pin Part # | WS508 |
| Circlip Part # | WCW18 |
| Package Height | 101,60 mm |
| Package Length | 88,90 mm |
| Package Weight | 317.52 g |
| Package Width | 88,90 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit KTM250SX ’05-26 + Husqv. TC/TE250 ’14-25” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.