Wiseco Piston Kit HD Sportster 1200 + Buell XB12RS 10.5:1
158,11 €
Esgotado
REF:
W4891PS
Categoria: Motas
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Harley Davidson |
| Modelo Veículo | Sportster 1200, Sportster 1200 Custom, Sportster 1200 Low, Sportster 1200 Nightster, Sportster 1200 Roadster, Sportster XR 1200 X |
| Ano | 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 |
| Bore - Actual | 3.498 in |
| Bore - Oversize | STD |
| Bore - Standard | 3.498 in |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 1200 cc |
| Dome Volume | +3.63 cc |
| Engine Type | 73 ci |
| GTIN | 00193564127976 |
| Skirt Coating | Moly |
| Stroke | 3.812 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | -.167 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | -.167 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | 2.100 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | 2.100 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD Sportster 1200 + Buell XB12RS 10.5:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.