Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 3.538 in |
| Bore - Oversize | .040 in |
| Bore - Standard | 3.498 in |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 1369 cc |
| Dome Volume | -1.5 cc |
| Engine Type | 80 ci |
| GTIN | 00193564127488 |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Sales Conditions | 9.5:1 w/ Screamin Eagle Heads |
| Stroke | 4.250 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | -.178 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | -.178 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | 2.000 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | 2.000 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD 1340 Evo 8.5:1 3537X” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.