Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Harley Davidson |
| Modelo Veículo | Evo Sportster 1100, Evo Sportster 1200 |
| Bore - Actual | 3.518 in |
| Bore - Oversize | .020 in |
| Bore - Standard | 3.498 in |
| Compression Ratio - Actual | 11.4:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 1214 cc |
| Dome Volume | +6 cc |
| Engine Type | 73 ci |
| GTIN | 00193564127419 |
| Piston Head Type | Domed |
| Stroke | 3.812 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | -.215 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | -.215 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | 2.100 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | 2.100 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD 1200 Evo Dome 10.5:1 3517X” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.