Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Harley Davidson |
| Modelo Veículo | Evo 3 3/4 inch |
| Ano | 1984, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999 |
| Bore - Actual | 3.740 in |
| Bore - Oversize | .242 in |
| Bore - Standard | 3.498 in |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 1530 cc |
| Dome Volume | +9.5 cc |
| Engine Type | 93.4 ci |
| GTIN | 00193564127242 |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Stroke | 4.250 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | -.178 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | -.178 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | 2.000 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | 2.000 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD 1340 Evo BB 9.5:1 3740XH” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.