Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 3.517 in |
| Bore - Oversize | .020 in |
| Bore - Standard | 3.497 in |
| Compression Ratio - Actual | 7:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 1353 cc |
| Dome Volume | +29.7 cc |
| Engine Type | 80 ci |
| GTIN | 00193564127761 |
| Piston Head Type | Domed |
| Stroke | 4.250 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | -.090 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | -.130 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | 1.870 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | 2.000 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD 1340 Shovelhead 7.0:1 3517X” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.