Wiseco Piston Kit HD V-Rod Stroker 1434cc 14.0:1 Front
201,24 €
Esgotado
REF:
W10055M10795
Categoria: Motas
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Harley Davidson |
| Modelo Veículo | V-Rod (VRSCA) Stroker |
| Bore - Actual | 4.250 in |
| Bore - Oversize | .310 in |
| Bore - Standard | 3.940 in |
| Compression Ratio - Actual | 14:1 |
| Country of Origin | USA |
| Cylinder Position | Front |
| Displacement | 1434 cc |
| Dome Volume | -11.5 cc |
| Engine Type | 87.5 ci |
| GTIN | 00193564126535 |
| Package Height | 107,95 mm |
| Package Length | 124,46 mm |
| Package Weight | 453.59 g |
| Package Width | 124,46 mm |
| Piston Head Type | Reverse |
| Stroke | 3.085 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | -.165 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | -.195 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | 1.540 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | 1.780 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD V-Rod Stroker 1434cc 14.0:1 Front” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.